Meer dan 11.000 kwaliteitswijnen Gratis verzending vanaf €100 Score 9.3/10 - 4.417 beoordelingen
Verzenden naar
Zoek uw favoriete wijnen
Thuiswinkel Waarborg certificaat Trust Ecommerce Europe
Winkelmandje
0
11,89
Levering binnen 1 werkdag Levering binnen 1 werkdag

     

Meer informatie over Tschida Spätlese Merlot 0.75 liter fles

Hans Tschida is een autodidactische wijnmaker met een uitzonderlijke passie voor edelzoete wijnen. Oorspronkelijk opgeleid als timmerman, maakte hij de overstap naar de wijnbouw na zijn huwelijk met Lisa, de dochter van het kleine wijnbedrijf Angerhof. In 1982 namen zij samen het zes hectare grote domein over in Illmitz, gelegen in de Oostenrijkse wijnregio Burgenland, en besloten zich volledig te richten op wijnmaken. Met de overtuiging dat een wijnbedrijf minstens tien jaar nodig heeft om optimaal te functioneren, bracht Hans in 1988 zijn eerste eigen wijnen op de markt. Zijn doorbraak volgde in 1993, toen de internationale pers zijn verfijnde Trockenbeerenauslese-wijnen prees.

Klimaat & Terroir

Het domein beslaat inmiddels 20 hectare, met wijngaarden die gunstig zijn gelegen in het Nationaal Park Seewinkel, een beschermd natuurgebied dat bekendstaat als een paradijs voor vogels. De druivenaanplant bestaat uit Welschriesling, Sämling (Scheurebe), Muskat Ottonel, Traminer, Chardonnay en Weißburgunder (Pinot Blanc), stuk voor stuk ideaal voor de productie van edelzoete wijnen. Daarnaast wordt met succes geëxperimenteerd met Zweigelt en Cabernet Sauvignon, waarmee ook de rode wijnen van Angerhof Hans Tschida tot de top van Oostenrijk behoren.

Vinificatie

In de vernieuwde kelders heeft Hans Tschida fors geïnvesteerd in moderne technologie. De druiven worden langzaam en temperatuurgecontroleerd vergist in roestvrijstalen tanks om de zuivere fruitexpressie te behouden. Alleen de rode wijnen en de Trockenbeerenauslese-wijnen rijpen in Franse eikenhouten vaten, wat zorgt voor extra complexiteit en diepgang. Hoewel Hans conventioneel werkt, beperkt hij het gebruik van bestrijdingsmiddelen tot een minimum. Zijn filosofie is gericht op het bereiken van optimale rijpheid van de druiven, wat een nauwgezette controle tijdens de groeicyclus vereist. Een constante uitdaging in Seewinkel zijn de vogels, die net als wijnliefhebbers dol zijn op rijpe, zoete druiven. Daarom worden de wijnstokken zorgvuldig beschermd met netten.

Geur & Smaak

Een intrigerende, karakteristieke geur met rijpe frambozen en zwarte bessen, verrijkt met kruidige tonen en een vleugje lavendel. In de mond verleidelijk met gekonfijte sinaasappel, subtiele nougat en sappig rood fruit – een fascinerende smaakvariatie. De afdronk is elegant, met een fijne, lichte zuurgraad in harmonie met verfijnd gedoseerde restsuiker. Een wijn die onmiskenbaar het signatuur draagt van Hans Tschida, geroemd als de koning van de zoete wijnen in Oostenrijk.

Wijn-Spijscombinatie

Uitstekend bij taarten en foie gras, of bij Aziatische gerechten met pittige, zoetzure sauzen, blauwe kaas, aspergesalade met aardbeien, vers gebakken kippenlever op radicchio en chocoladedesserts.

Weetje

Zijn toewijding en vakmanschap zijn niet onopgemerkt gebleven: hij werd maar liefst vijf keer (2010, 2011, 2012, 2013 en 2015) uitgeroepen tot ‘Best Sweet Winemaker of the Year’ tijdens de prestigieuze International Wine Challenge in Londen – een ongeëvenaarde prestatie in de geschiedenis van deze competitie.

Andere bekeken ook