Vorig artikel | Toon lijst | Volgend artikel |
Tenuta Sant Antonio
Tenuta Sant`Antonio - Scaia Bianca Garganega/Chardonnay - 0,75 - 2017
- Klantenservice
- Gratis thuisbezorgd*
- Proefgarantie
- Klanten geven Bovino een 9,3 / 10
- Veilig betalen
- Wijn van gerenommeerde wijnhuizen
- Avondlevering mogelijk
De wijn
Van de kalkrijke vulkaangrond (Scaia) in de provincie Verona komen de handgeplukte druiven voor deze wijn. De verschillende variëteiten worden afzonderlijk vergist in gekoelde roestvrijstalen cuves zonder dat zuurstof de kans krijgt bij de most te komen. Op deze moderne manier is het mogelijk om toch frisse wijnen te maken van druiven uit zeer warme gebieden.
Daarna wordt geassembleerd in de verhouding veertig procent garganega en gelijke delen trebbiano en chardonnay. Dat maakt de Scaia Bianca onder zijn glazen afsluiting helder strogeel van kleur met een iets groene schakering. De wijn geurt en smaakt intens en complex naar bloemen als acacia en jasmijn, stuift aroma’s van ananas, grapefruit en sinaasappel. Ook bespeur je een vleugje appel, peer, mango en zelfs iets van banaan.
In de mond is Scaia Bianca zachtfris met een mooie balans en prachtig Italiaans bittertje in de afdronk. Koel geschonken dus een verrukkelijk aperitief of goede begeleider van voorgerechtjes met vis, groenteschotels en koude gerechten. Eveneens voortreffelijk bij pasta, risotto’s en fruits de mer.
Klimaat/Terroir
De zomers zijn warm, de winters relatief mild. De bodems bestaan uit een dunne kalklaag, keien, klei en zand.
Vinificatie
De verschillende variëteiten worden afzonderlijk vergist in gekoelde roestvrijstalen cuves zonder dat zuurstof de kans krijgt bij de most te komen. Op deze moderne manier is het mogelijk om toch frisse wijnen te maken van druiven uit zeer warme gebieden.
Geur & Smaak
De wijn geurt en smaakt intens en complex naar bloemen als acacia en jasmijn, stuift aroma’s van ananas, grapefruit en sinaasappel. Zacht fris met een mooie balans en prachtig Italiaans bittertje in de afdronk.
Serveersuggestie
Heerlijk als aperitief of bij uiteenlopende gerechten. In het bijzonder lekker bij krab of coquilles.
Onderscheidingen
Harold Hamersma: 8 (Vintage 2016)





Omschrijving
|
De wijn
Klimaat/Terroir Vinificatie Geur & Smaak Serveersuggestie Onderscheidingen |