Bernhard Ott - Grüner Veltliner Spiegel BIO - 0.75L - 2018
- Vandaag voor 17:00 uur besteld, morgen in huis*
- Gratis verzending vanaf €79,-*
- 45 dagen proefgarantie
- Klanten geven Bovino een 9.4/10
- Wijn van gerenommeerde wijnhuizen
Meer informatie over de Bernhard Ott Grüner Veltliner Spiegel BIO
Bernhard Ott zegt van zichzelf: ‘Ich bin ein Veltliner’ en is een begrip in Oostenrijk: hij wordt zelfs Mister Veltliner genoemd. Dit heeft te maken met zijn niet onaanzienlijke gestalte, maar veel meer nog met de kwaliteit van zijn grüner veltliners. Het bedrijf ligt in Niederösterreich in de Wagram, bijna tegen Kamptal aan en werd opgericht in 1889. Vanuit het dorp Feuersbrunn, dat in de vlakte van het oude stroomgebied van de Donau ligt, loopt de ‘Kellergasse’ omhoog de wijngaarden in. Bernhard staat sinds 1993 aan het roer: hij was toen 21, maar kreeg van zijn ouders het vertrouwen zelfstandig de wijnen te maken en die hebben daar geen spijt van gekregen! Zo werd Bernhard als eerste producent uit Wagram in de Falstaff uitgekozen tot ‘Winzer des Jahres’ en kreeg zijn Rosenberg 2015 bij Parker 94-96 punten.
De wijnen zijn zeer zuiver en precies en de afgelopen 15 jaar steeds fijner en subtieler geworden. Sinds 2006 wordt er biologisch dynamisch gewerkt.
Klimaat & Terroir
De wijngaarden liggen op een hoogte tussen de 200 en 350 meter. De bodem bestaat vooral uit door de wind aangevoerde löss, variërend in diepte van 1 tot wel 20 meter en vaak vermengd met grind.
Druiven
Grüner Veltliner
Alcoholpercentage
13%
Geur & Smaak
Deze wijn heeft een verfijne, licht expressieve neus waarin een fijn aroma van citrus, groene kruiden en sappig geel fruit gecombineerd zijn. In de mond is deze wijn elegant, maar breed en in de smaak is er een mooi samenspel van relatief veel zuren en rijpe aroma's. Daarnaast heeft deze wijn een lange afdronk, maar verfijnd als de wijn jong is.
Serveersuggestie
Deze wijn is het lekkerst bij een serveertemperatuur van 6 tot 8 graden.